Home Sporti Juve-Barcelon...

Juve-Barcelona, kampionët zbresin në fushë (formacionet zyrtare)

5
0

Gjithçka gati. Finalja e madhe e UEFA Champions League, troket. Pritet që në stadiumin Olimpik të Berlinit, Berclona dhe Juventus të zbresin pak pak çastesh në fushë, për të diskutuar trofeun më të çmuar dhe të lakmueshëm për klubet në kontinent. secila skuadër në rast fitoreje do të ngrejë trofen e tretë për këtë sezon, sepse Barcelona ka ftiuar titullin dhe kupën në Spanjë dhe po ashtu Juventus në Itali. Berlini është qyteti i katërt gjerman që ka pritur finalet e Kupave të Europës, pas Munich (1980, 1993, 1997, 2012), Gelsenkircken (2004) e Stuttgart (1959, 1988). Një klub spanjoll, Real Madrid, fitoi finalen e parë në Gjermani, duke mundur në “Stade de Reims”,  2-0, 1958/59.

Formacionet zyrtare

Juventus: Buffon,  Barzagli,  Bonucci,  Lichtsteiner,  Evra,  Pogba, Marchisio,  Pirlo,  Vidal,  Morata,  Tévez. trajner: Masimiliano ALlegri

Barcelona: Stegen, Piqué, Mascherano,  Jordi Alba,  Daniel Alves,   Rakitić, Busquets, Iniesta,  Suárez, Messi, Neymar. Trajner: Luis Enrique

Gjyqtar:  Cüneyt Çakır (Turqi)

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit