Home Kuriozitete Ju kujtohet k...

Ju kujtohet ky djali sirian? Ja si duket ai sot

10
0

Fotografia e Omran Daqneesh, në anën e pasme të një ambulance, u bë simbol i britalitetit të regjimit të Assadit dhe vuajtjes së fëmijëve në Siri. Fytyra e tij e mbuluar me gjak dhe trupi i mbuluar me pluhur nga sulmi ajror, ktheu vëmendjen e mbarë botës te fëmijët e harruar të Sirisë. Por tani janë shfaqur fotografi të reja të djaloshit nga Aleppo. Ai shfaqet i aftë dhe i shëndoshë pranë familjes së tij. Vëllai i tij më i madh, Aliu, 10 vjeç, vdiq nga plagët e pësuara në shpërthim. Familja e tij u intervistua në Aleppo, për një television libanez që mbështët regjimin e Assadin. Televizioni propagandues pro Presidentit sirian, thekson se ai ‘jeton i lumtur dhe i qetë në vendin e tij dhe me njerëzit e tij’.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit