Home Magazine Jeni fejuar m...

Jeni fejuar me një amerikan? Ja si mund të përfitoni vizën

111
0

Ambasada Amerikane në Tiranë përmes një postimi në faqen e saj zyrtare të ‘Facebook’ ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë atë persona që duan të pajisen me viza.

Bëhet fjalë për vizën K-1, për të gjitha rastet kur personi i interesuar është fejuar me një shtetas amerikan.

Keni rënë në dashuri këtë verë dhe jeni fejuar? Nëse i fejuari juaj është qytetar amerikan, atëherë ai ose ajo duhet të dorëzojë peticionin për vizën K-1 pranë USCIS për ju. Duhen disa muaj për shqyrtimin e peticionit, ndaj aplikoni sa më shpejt! #pyetanen”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit