Home Rajoni Ivanov &#8220...

Ivanov “arratiset” në Australi që të mos mandatojë Zaevin!

22
0

Presidenti Gjorgje Ivanov nga 24 marsi deri më 4 prill do të qëndrojë në Australi, i ftuar nga diaspora maqedonase, njofton portali Plusinfo.

Sipas këtij shkrimi që bazohet në burimet e presidencës, thuhet se Ivanov do të largohet me qëllim që të mos ia jap mandatin kryetarit të LSDM, Zoran Zaev për formimin e Qeverisë dhe ti shmanget presioneve të bashkësisë ndërkombëtare.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit