Home ShowBiz Indiania Aish...

Indiania Aishwayra Rai, femra më e bukur e planetit

45
0

Aktoret indiane njihen për bukurinë dhe hijeshinë që i karakterizon. Një ndër to është edhe Aishwayra Rai, e cilësuar si femra më e bukur në planet. Ajo ka qenë edhe fituese e “Miss Botës” në vitin 1994 dhe ka qenë idhulli i më shumë se një miliardë indianeve. Aishwayra Rain jemi mësuar ta shohim shumë shpesh në filmat e Bollivudit dhe Hollivudit. Në vitin 2007 Aishwarya u martua me aktorin e njohur Abhishek Bachchan dhe ne vitin 2012 lindi vajzen Aaradhya. Aishwarya citohet shpesh nga mediat si “gruaja më e bukur në botë”.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit