Home POLITIKE Ikën gjithë P...

Ikën gjithë PS e Tiranës. Pas Hysit e Bares, jep dorëheqjen Sadi Vorpsi

38
0

Deputeti i PS në Tiranë, Sadi Vorpsi, deklaron se nuk do të kandidojë më për deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Pas deputetëve me emër në Partinë Socialiste, Vasilika Hysi dhe Besnik Bare, një tjetër emër i njohur i kësaj force politike, Sadi Vorpsi, nuk do të jetë më listën shumemërore të kandidatëve për deputetë në PS.

“Të nderuar miq, mbështetës e dashamirës!
Pas 4 vitesh kontribut si Prefekt i Qarkut Tiranë dhe 4 vitesh si deputet i Partisë Socialiste, kam vendosur t’ia kaloj stafetën prurjeve të reja për t’u fokusuar më shumë tek familja ime dhe në angazhime të tjera private. T’i sherbeja vendit dhe qytetit tim ka qenë nder dhe privilegj i jetës sime.
Partia Socialiste është jo vetëm shtëpia më e madhe politike, por dhe më përparimtarja e gjithëpërfshirësja. Edi Rama e transformoi nga një parti në opozitë të vështirë, në forcën vendimtare për qeverisjen dhe modernizimin e vendit.
Kam shijuar çdo moment përfaqesimin e komuniteve nga zemra e Tiranës, e më pas në Vorë e në Farkë dhe jam krenar për gjithçka kemi arritur së bashku. Edhe pse nuk do të kandidoj sërish, do të jem po aq aktiv në fushatën e 25 Prilllit për mandatin e domosdoshëm të PS dhe Edi Ramës për t’i çuar gjer në fund punët e nisura e për ta bërë Shqipërinë zonjë.
Ju falenderoj nga thellësia e zemrës për të gjithë mbështetjen dhe mezi pres të bashkojmë forcat për fitoren e 25 Prillit.
Juaji gjithmonë, Sadi”,- shkruan Vorpsi në njoftimin e dorëheqjes së tij në Facebook.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit