Home ShendetI Hiqni rrudhat...

Hiqni rrudhat, pikat e zeza, yndyrën e tepërt në fytyrë dhe zbardhni lëkurën tuaj në një javë

168
0

Në këtë artikull, ne do t’ju paraqesim një mënyrë super të natyrshme për të marrë lëkurë të butë, të përsosur. Është një maskë shtëpie dhe është e shkëlqyer për lëkurën tuaj.

Pika të moshës

Vendet e errëta dhe pikat e moshës shfaqen në zona të pazakonta të lëkurës, duke përfshirë edhe fytyrën tuaj. Problemi mund të përkeqësohet nga faktorët e mjedisit, ekspozimi i diellit, mosbalancimi hormonal dhe zgjedhja e varfër e jetesës.

Tërshëra dhe limoni ju japin lëkurë më të qartë në vetëm një javë

Tërshëra është e shkëlqyer për florën e zorrëve, por është gjithashtu e mirë për lëkurën tuaj. Është një pastrues i madh. Tërshëra pastron poret dhe thith gjithë pluhurin dhe mbeturinat.

Lëkura në fytyrë do të jetë më e pastër se kurrë.

Lëng limoni heq njollat e moshës dhe pikat e zeza, ndriçon lëkurën tuaj, dhe eliminon tejkalimin e vajit të lëkurës. Ajo mbyll poret tuaja natyrshëm, duke parandaluar që papastërtitë të mos hyjnë në to.

Limonat janë të pasura me vitaminë C që është një antioksidant i fuqishëm. Gjithashtu bën vijat dhe rrudhat më pak të dukshme, sepse stimulon prodhimin e kolagjenit.

Këto janë një kombinim i shkëlqyer. Ata pastrojnë lëkurën tuaj tërësisht, dhe rezultatet do të shfaqen menjëherë.

Përbërësit:

1 limon i madh, lëngu i tij

tërshërë

Përgatitja:

Përzijini këta përbërës derisa të përfitohet një përzierje homogjene. Pastroni fytyrën para se të aplikoni maskën.

Lëreni maskën në fytyrë për të paktën 20 minuta. Lajeni me ujë. Ju do të vini re se pikat e moshës, njollat ​​e errëta dhe pikat e zeza do të fillojnë të zhduken shumë shpejt!

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Shendeti

Më shumë nga Shendeti

Lajmet e Fundit

Te Fundit