Home Sporti Guardiolën e ...

Guardiolën e përdjek mallkimi afrikan: S’do ta fitosh më kurrë Championsin!

50
0

Yaya Toure dhe Pep Guardiola nuk u ndanë mirë në vitin 2018. Pasi mesfushori nga Bregu i Fildishtë u largua nga klubi anglez, Dimitri Seluk, menaxheri i tij, habiti me deklaratat e atëhershme, duke thënë se trajneri spanjoll nuk do të fitonte dot një Champions League tjetër.

“Me atë që i bëri klientit tim, Guardiola ka bërë armiq të gjithë shtriganët e Afrikës. Ata do të bëjnë të pamundurën që ai të mos e fitojë më trofeun e Champions League. Do ta provojë në lëkurën e tij forcën e mallkimit të shtriganëve”, tha Seluk

Një mallkim i vërtetë për Pep që tani do të kërkojë të provojë përsëri dhe të largojë makthin.

 

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit