Home Sporti Gjirokastra n...

Gjirokastra në zi, humb jetën ish-kapiteni i Luftëtarit

5
0

Futbollist gjirokastrit dhe ai shqiptar në zi.

Odise Grabova, ish-kapiten i Luftëtarit në vitet ’80-’90, është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur ditën e sotme.

Një atak kardiak i ka marrë jetën në moshën 58-vjeçare një prej emrave të shquar të futbollit gjirokastrit, i cili gjithë karrierën e tij ia kushtoi skuadrës së qytetit të tij, Luftëtarit.

“Koha Jonë” i shpreh ngushëllimet familjarëve dhe miqve të Grabovës si dhe të gjithë sportdashësve gjirokastritë.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit