Home Sporti Gjesti i madh...

Gjesti i madh i Thiago Silvës, ja çfarë bëri pas triumfit në finalen e Championsit

17
0

Mbrojtësi i Chelsea-t, Thiago Silva ka folur për mediat angleze pas finales së Champions League të fituar kundër Manchester City. Një sezon më parë, ai pësoi humbje kur ishte pjesë e PSG ndaj Bayernit.

“Jam me të vërtetë i gëzuar. Sezonin e kaluar kam humbur finalen, një ndjesi shumë e keqe, për këtë arsye kam shkuar menjëherë të flas me Ederson dhe Gabriel Jesus. Por kështu e ka jeta, shpresoj që ata të mund të arrijë në këtë moment.

Unë falënderoj Zotin, për të gjithë momentet e vështira që kam kaluar, dhe që kam jetuar edhe në këtë ndeshje. Jam shumë i lumtur për këtë trofe, që të gjithë lojtarët e mëdhenj duhet ta fitojnë”, ka shtuar ylli i Chelsea-t.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit