Home POLITIKE Gentian Sala ...

Gentian Sala zgjidhet kreu i ri i AMA

34
0

Zgjedhja e kreut të AMA u bë pas një mbledhje të Grupit Parlamentar të PS. Nënkryetari socialist i Komisionit Parlamentar i Medias Alfred Peza, deklaroi sot më herët se kreu i AMA-s do të zgjidhet mes 4 kandidaturave. “Opozita s’ ishte e pranishme për të eliminuar 2 kandidatura”, tha ai. Mësohet se grupi PS u mblodh në mjediset e Kuvendit për të marrë një vendim për një nga 4 emrat në garë dhe pas konsultimeve u vendos të mbështesin kandidaturën e Gentian Salaj. Me bojkotin që ka nisur që në muajin korrik nga opozita kjo procedurë nuk është kryer. Megjithatë sipas Pezës ligji i jep të drejtë mazhorancës që të hedhë në votim të katër kandidatët në Kuvend. Në garë janë Gentian Sala, Anila Basha, Bers Hado dhe Gentian Skënderaj. 

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit