Home Sporti F1, e ardhmja...

F1, e ardhmja është e Mercedesit

3
0

Sipas gazetës italiane ‘La Repubblica’, në një testim të bërë në Silverstone është parë që një Force India e pajisur me motorin e ri është treguar më e shpejtë se Mercedesi aktual që piloton Lewis Hamilton apo Nico Rosberg.

Sipas parashikimeve të markës gjermane, dominimi i tyre në Formulën 1 do të vazhdojë deri në vitin 2020, me kusht që rregullat të mos ndryshojnë. Në Shtutgart po bëjnë llogaritë me 6 kampionate radhazi në xhep.

Për këtë arsye, Ferrari dhe Renault po bëjnë presion për një ndryshim të rregullores aktuale të Formulës 1 pasi teknologjia e tyre është shumë larg asaj të Mercedesit dhe për të ulur diferencën nuk mjaftojnë as inxhinierët më të mirë.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit