Home ShowBiz Ermal Meta ko...

Ermal Meta koncert në Air Albania

23
0

Këngëtari Ermal Meta, planifikon t’i rikthehet skenës, në turin e tij të parë muzikor. Një turne i cili do t’i japë fund mungesës së koncerteve, por që do të ketë një rëndësi të madhe emocionale për këngëtarin shqiptar pasi, një nga ndalesat e tij do të jetë edhe Tirana. “Më 29 korrik do të jem në Stadiumin Air Albania në Tiranë”, deklaron Ermal Meta për mediat italiane. “Unë jam italian dhe shqiptar dhe kam zgjedhur të bëj një koncert për nder të njerëzve nga vendi ku vij, të cilët arritën të fitojnë lirinë. Kanë ndodhur shumë gjëra vitet e fundit dhe lidhja e midis Italisë dhe Shqipërisë, dy vende të ndara nga vetëm 70 kilometra det, është e me të vërtet e bukur”.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit