Kosova | Gazeta Koha Jone

Kosova

Home Kosova

U kthyen nga Siria, gratë tregojnë sa paguheshin nga ISIS

0
Dhjetëra gra janë kthyer nga Siria pas një aksioni masiv të rikthimit të kosovarëve nga atje. Drejtoria Kundër Terrorizmit në...

Albin Kurti i jep fund hegjemonisë së Ramës në Kosovë

0
Nga Berat Buzhala  I takojnë të kaluarës ditët kur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas ditëve të lodhshme të punëve në ...

Turp historik/Edi Rama: Do padis Ramush Haradinajn!

0
Pas padive të gjykatave serbe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të përballet sërish me një tjetër padi, por këtë he...

Albin Kurti fiton zgjedhjet, por mund të mos bëhet dot kryeministër. Ja skenarët

0
Albin Kurti pas shumë vitesh në krye të Lëvizjes Vetëvendosje, arriti që më në fund të fitojë zgjedhjet dhe partia e tij, të ...

Historia e 9 kryeministrave të Kosovës, nga Hashim Thaçi te Avdullah Hoti

0
Nga ROLAND QAFOKU Dy shtete, dy qeveri dhe dy histori të kryeministrave. E gjithë historia e kombit shqiptar i ngjan dy ko...

Stadiumi shpërthen: Larg duart nga Kosova

0
Ndeshja Shqipëri-Francë do të mbahet mend jo për golat që pësoi kombëtarja, por për “golat” që hëngri Edi Rama nga tifozët. ...

Ambasada britanike i përgjigjet Vuçiç për flamurin shqiptar

0
Ambasada e Britanisë së Madhe në Republikën e Kosovës i ka kthyer përgjigje presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiç, i cili ...

Kosovë, fituese del opozita. VV dhe LDK kokë për kokë

0
Nga numërimi i deritanishëm i votave prijnë dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje...

Sulme dhe kundërsulme mes kryeministrit Rama dhe liderëve kosovarë

0
Lideri i LDK në Kosovë, Isa Mustafa iu është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në Ohër për krijimin e shengenit ba...

Edhe Plisi (qeleshja) “na doli” i serbëve?

0
Nga Fahri Xharra- “Rruga e nisur ishte ajo e duhura dhe ishte vërtetë evolutive, por pa ditur se ç’bëjmë dhe si t’ia bëjm...