Kuriozitete | Gazeta Koha Jone

Kuriozitete

Home Kuriozitete

Kur duhet të rifilloni marrëdhëniet seksuale pas një lindjeje me operacion

0
Edhe pse nuk keni lindur në mënyrë natyrale, seksi është ndoshta gjëja e fundit që ju kalon në mendje pas një prerjeje cezari...

Çudisin shkencëtarët: Shumicën e gjeneve nuk i trashëgojmë nga nëna dhe babai, por…

0
Shumicën e gjeneve të cilat i trashëgojmë vijnë nga gjyshja nga ana e nënës, kanë zbuluar shkencëtarët Madje edhe nëse nuk...

Nervi Vagus, nervi endacak që na prek çdo organ të trupit

0
Nga latinishtja Vagus përkthehet "endacak". Ky nerv prek çdo organ në trup. Nervi Vagus është përgjegjës për ritmin e zemrës,...

21 gjërat që çdo femër duhet t’i dijë rreth seksit

0
“Entuziazmi është i paçmueshëm dhe nëse ai nuk ju puthë gjatë seksit, ai është i padobishëm në shtrat”, thotë Tracey Cox. ...

Publikohet studimi: Ja pse iu dalin thinjat në moshë të re

0
Shumica e njerëzve fillojnë të kenë flokë gri menjëherë pas 30, por qimet e para të bardha shfaqen pak më herët tek ata që ka...

Çfarë do të thotë të shohësh orën e njëjtë, sipas besimit popullor

0
Çfarë do të thotë të shohësh orën e njëjtë në mëngjes 6:06 – Do bëj të pamundurën për të fituar dashurinë tënde 07:07 –...

Kjo monedhë 2 euroshe shitet 80 000 euro

0
Ndodh në platformën e madhe të shitjeve dhe blerjeve Ebay. Një monedhë dy euroshe është nxjerrë në shitje kundrejt një çmimi ...

Dëmet që shkakton përdorimi i kokainës

0
Kokaina është një drogë stimuluese i paligjshme që prek secilin person paksa ndryshe. Shumica e njerëzve ndiejnë një eufori t...

Mësoni si të përgatisni kefirin, super pijen e shëndetshme që trajton sëmundjet më të rënda

0
Kefiri përmban lëndë të larta ushqyese dhe probiotikë, është shumë e dobishme për tretjen dhe shëndetin e zorrëve. Shumë n...

Hormonet e lumturisë? Po, janë të vërteta dhe kështu mund t’i nxisni

0
Ja si të hakoni trurin tuaj që të keni disponim më të mirë! Hormonet janë kimikate qe prodhohen në pika të ndryshme të tru...