Home Sporti Carlo Ancelot...

Carlo Ancelotti, pasuesi i Pep Guardiolës te Bayern

1
0

 

Carlo Ancelotti për tre vjet te Bajerni i Mynihut, sipas medieve spanjolle. Kampionët e Gjermanisë duket se nuk kanë patur shumë dyshime për të gjetur njeriun që do të udhëheqë fatin e skuadrës. Pas vendimit të Guardiolës për të mbyllur ciklin e tij te bavarezët në fund të këtij sezoni, Bajern ka zgjedhur si trashëgimtarin e tij, Ancelottin. Trajneri italian ka mbyllur akordin me Bajern që javën e kaluar, menjëherë pasi klubi gjerman mori përgjigjen përfundimtare të Guardiolës nëse do të vazhdonte apo jo me bavarezët. Gjithçka pritet të zyrtarizohet me konfirmimin e largimit të Guardiolës për të cilin të bën të mendosh se do të shkojë te Manchester City. Të dyja transferimet e bujshme pritet të zyrtarizohen javën e ardhshme. Sipas mediave spanjolle kontaktet e para mes Bajernit dhe Ancelotit janë realizuar që në majin e kaluar kur u krijuan dyshimet se Guardiola mund të linte stolin bavarez.

Gjithsesi në atë kohë për trajnerin italian prioritet ishte vazhdimi i aventurës te Reali i Madridit duke mos i vazhduar negociatat. Në javët e fundit, dy klubet e mëdha angleze në krizë, Chelsea dhe Manchester United ishin interesuar për të angazhuar Ancelottin. Por, për momentin, ish- trajneri i Milan, PSG dhe Real Madrid, shihet në një tjetër skuadër të madhe europiane.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit