Home Sporti Boksieri shpë...

Boksieri shpërfytyrohet nga goditjet e rivalit (Kujdes! Pamje të rënda)

118
0

Boksieri Mike Perry, përfundoi në spital me vështirësi në frymëmarrje të shtunën në mbrëmje, pasi pësoi një dëmtim të frikshëm në hundë, e cili iu copëtua gjatë një përleshje të përgjakshme në Uruguay.

Imazhet tronditëse të 27-vjeçarit nga Flinti, Michigan tregojnë fytyrën e tij të lënë me shpërfytyrim serioz gjatë humbjes së ndeshjes me Vicente Luque. Lëndimi i tij, i quajtur “thyerja më e keqe e hundës ndonjëherë” nga fansat, ishte rezultat i një goditjeje të nga Luque.

Por Perry vazhdoi të luftojë deri në fund, para se të kryente një operacion urgjent dhe të postonte një foto nga shtrati i tij i spitalit me titull: ”Ende nuk mund të më trokas”.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit