Home POLITIKE Blushi shpërt...

Blushi shpërthen në akuza Ramës,  Ruçit, Roshi…: Këta bastardë politikë

5
0

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, sqaroi edhe njëherë arsyet e krijimit të kësaj force politike. Ai akuzoi Gramoz Ruçin si personin që po mbron njerëzit e gabuar në PS.

Blushi: Këta që sot janë përballë meje në garë, kanë vjedhur supën e pacientit në spitale. Njerëzit që vjedhin spitalet dhe ilaçet sot janë në parlament.

Gramoz Ruçi mburoja më e madhe e Partisë Socialiste, unë kisha konflik me Elvis Roshin dhe Rama e Ruçi e mbrojtën. Unë s’mund të rrija në një parti me Elvis Roshin, Mark Frrokun dhe Vangjush Dakon. Këta bastarde politik kanë indokrinuar njerëzit. Qazim Sejdini është betonuar nga gjethet e hashashit në Elbasan.

 Një nga gjerat qe kam votuar me qellim ka qene ndarja teritoriale, do ta votoja prape, pasi mendoj se ai sistem duhet te ndryshonte .Por shumica e fshtatrave ka humbur realitetin me qendrat me ish komunat.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit