Home POLITIKE Basha: Mirënj...

Basha: Mirënjohje për mbështetjen humanitare nga KE dhe presidentja Von der Leyen

44
0

Basha ka falenderuar Komisionin Europian dhe Presidenten Von der Leyen për ndihmën e dhënë Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit.

Me anë të një postimi në “twitter” ai shpreh mirënjohjen për mbështetjen humanitare në këto kohë të vështira, pas tërmetit që la të pastrehë mijëra persona.

“Mirënjohës për mbështetjen humanitare nga Ursula von der Leyen dhe Komisioni Europian në këto kohë të vështira pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili ka lënë me mijëra të pastrehë dhe në nevojë urgjente për strehim dhe shërbime”, shkruan kreu i PD-së.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit