Home Bota Anija japonez...

Anija japoneze përplaset me rusen, tre viktima

6
0

Një anije japoneze peshkimi u përplas me një anije ruse 662 ton dhe u përmbys në ishullin Hokkaido të mërkurën, duke lënë të vdekur tre anëtarë të ekuipazhit, thanë autoritetet lokale.

Hokko Maru, me pesë anëtarë të ekuipazhit në bord, që i përket një firme peshkimi të vendosur në Monbetsu të Hokkaido, po kapte gaforre në kohën e përplasjes rreth orës 06:00 të mëngjesit, sipas Rojës Bregdetare të Japonisë. Një nga dy anëtarët e ekuipazhit ka shpëtuar.

Anija ruse Amur, me 23 anëtarë të ekuipazhit, po transportonte ushqime deti në Monbetsu nga Sakhalin në Lindjen e Largët të Rusisë, tha roja bregdetare.

Pesë burrat, tre prej të cilëve nuk tregonin shenja jetësore, u morën nga deti dhe më pas u sollën nga rojet bregdetare në portin e tyre, rreth 23 kilometra larg vendit të aksidentit.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit