Home Aktualitet Ambasadorja e...

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim takon Hajdarin: Diskutuan vendimin e saj për të mbështetur marrëveshjen e Reformës Zgjedhore

12
0

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim ka takuar sot deputeten e opozitës parlamentare Rudina Hajdari, të cilën e ka përgëzuar për vendimin e saj për të mbështetur marrëveshjen e 5 qershorit të Këshillit Politik për reformën zgjedhore, “në mënyrë që Shqipëria të arrinte kushtet paraprake të Bashkimit Europian”.

U takova me Rudina Hajdarin për të diskutuar udhëheqjen e saj të Këshillit Kombëtar për Integrime Evropiane dhe vendimin e saj strategjik për të mbështetur 6/5 marrëveshjen e Reformës Zgjedhore në mënyrë që Shqipëria të përmbushë parakushtet. Unë e respektoj luftën e saj parimore për më shumë duke mbajtur në mendje një figurë të madhe”-shkruan ambasadorja Kim.

Ndërsa deputetja Rudina Hajdari, në një publikim në Facebook shprehet: “Faleminderit Ambasadës së SHBA për mbështetjen tuaj në luftën tonë për forcimin e demokracisë në Shqipëri duke pësuar ndryshime thelbësore zgjedhore, që ndihmojnë në rrugën tonë evropiane dhe përgjigjen në atë që kërkon dhe pret shoqëria nga ne”.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit