Home Bota 10 ditë pa as...

10 ditë pa asnjë rast të ri, Australia “mposht” koronavirusin

5
0

Australia ka kaluar 10 ditë rresht pa asnjë rast te ri me Covid-19, duke deklaruar fitoren ndaj pandemisë.

Uellsi i Ri Jugor ka tashmë 51 ditë rresht pa asnjë rast lokal të hënën, ndërsa Victoria bëri 11 ditë të martën.

Numri i rasteve aktive në shtet në total është shtatë. Pavarësisht numrit të ulët të rasteve me koronavirus, Australia vijon në kryesojë vendet e tjera me numrin e vaksinave të kryera.

Vaksinat janë falas dhe njerëzit nuk janë të detyruar ta marrin atë.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit